четвер, 15 березня 2018 р.

В Мирненській бібліотеці не тільки читають, а й розв'язують задачі...

   Кожного року навесні в усьому світі проводиться Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» для учнів 2-11 класів. Мирненський ліцей також є учасником даного конкурсу. Він проходить за сприяння Міністерства освіти і науки України разом з міжнародною асоціацією «Кенгуру без кордонів», що працює під егідою ЮНЕСКО.
   Саме сьогодні Мирненська публічно –шкільна бібліотека прийняла в своїх затишних стінах юних математиків – учнів 2-4 класів, які під наглядом незалежного експерта бібліотекаря взяли участь в Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру”. Діти мали змогу продемонструвати свої знання, виконуючи завдання різного рівня складності.
    “Кенгуру”- це чудовий конкурс, прекрасна інтелектуальна гра.Головна його мета – показати кожному учневі, що процес пошуку способу розв’язання математичної задачі може бути живим, захоплюючим і навіть веселим. Конкурсні задачі сприяють розвитку логічного мислення та кмітливості, підвищенню загального рівня ерудиції, здатності краще розуміти інші науки.
    Тепер усі з нетерпінням чекають відмінних результатів. Кожний учень після проведення конкурсу отримає сертифікат, а також інформаційний вісник, який містить умови завдань всіх рівнів та їх розв’язки.
    Побажаймо юним математикам успіху!






Якби ти нас, Тарасе, чув…


Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка



   Саме такими словами, 9 березня в день народження Великого Кобзаря, в актовій залі Мирненського ліцею розпочався конкурс читців поезій Т. Г. Шевченка «Якби ти нас, Тарасе, чув…», щоб віддати належну шану великому українцю, показати свою безмежну любов і повагу до нього. Здавалося б, що може бути цікавого й нового в такому конкурсі? Уже скільки років декламуємо поезію великого Кобзаря! Проте кожного разу, готуючи такий захід, переконуємося, що досконалості, дійсно немає меж.
   Розпочинав і закінчував захід виступ народного аматорського хору Мирненського будинку культури, які виконали пісні «Думи, мої, думи…», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт». Приємною несподіванкою цьогорічного конкурсу став виступ кобзарів з Костопільської школи мистецтв.
    У святі – конкурсі, взяли участь 20 найобдарованіших учнів з 1 - 10 класів, виступи яких, вражали своєю неповторністю, емоційністю та глибиною розуміння генія Великого Кобзаря.
     Переможцями конкурсу стали - в початковій ланці (1-4 класи):
І місце – Алєсь Савчиц (1 клас);
ІІ місце – Ілля Мітлош (4 клас);
ІІІ місце – Влад Федорець (4 клас).
Старша вікова категорія (5-10 класи):
І місце – Дарина Драганчук (9 клас);
ІІ місце – Вероніка Омельяненко (8 клас),
Маргарита Рябошапка (6 клас);
ІІІ місце – Вікторія Кухарська (5 клас).
  Журі у складі директора ліцею Юлії Степанюк, художньго керівника Мирненського будинку культури Надії Багінської, педагога-організатора Марії Сенчук та медичної сестри Мирослави Рожко, відзначили всіх учасників конкурсу подяками, а переможців – грамотами та дитячими книгами і збірками Т.Г.Шевченка „Кобзар”, які надала депутат Рівненської обласної ради Ксенія Павловська.
    Конкурс став підтвердженням того, що наші діти сповнені духом Шевченкового слова, гордістю від того, що є земляками славного Тараса.
Вітаємо переможців та бажаємо успіху та досягнення нових вершин.
















середа, 7 березня 2018 р.

Магічний світ Габріеля Гарсіа Маркеса

6 березня виповнилося 90 років з дня народження колумбійського письменника-прозаїка, журналіста, видавця і політичного діяча, лауреата Нобелівської премії з літератури 1982 року - Габріеля Маркеса. Габріель  Гарсіа Маркес – талановитий письменник, який подарував світу такі безсмертні твори, як «Сто років самотності», «Любов під час чуми», «Полковнику ніхто не пише». Цей дивовижний чоловік помер у віці 87 років, проте продовжує жити в своїх романах. А познайомитися з цим талановитим письменником та з найяскравішими плодами його творчості, а заодно й цікавими фактами з життя допоможе розгорнута в бібліотеці виставка-знайомство «Магічний світ Габріеля Гарсіа Маркеса».

  Найяскравіший представник латиноамериканської літератури, проповідник магічного реалізму, талановитий журналіст.   Гарсіа Маркес належить до тих письменників, які здатні поодинці прославити цілу країну. Саме він зробив маленьку Колумбію мало не літературної Меккою латиноамериканської прози. Цей феномен досі не розгаданий критиками, що не втомлюються тлумачити твори колумбійського письменника. Маркес не шукав визнання та прихильності: він просто йшов дорогою, яку для нього було призначено ще тоді, коли маленьким хлопчиком бавився в дідовому будинку в Аракатаці, слухав фантастичні оповідки бабусі Транкіліни й навіть не уявляв, який скарб даровано йому. Габріель Гарсіа Маркес належить до тієї частини інтелектуальних письменників, які популярні не лише у своєму регіоні, країні, а й у всьому світі. Книги таких авторів зачитують до дірок, кладуть біля предметів першої необхідності, а на ніч ховають під подушку, щоб у будь-який момент можна було дотягнутися, мільйонні тиражі їхніх нових творів розходяться за один робочий день. Ми любимо його за те, що його твори, оповиті міфами і загадками, хочеться перечитувати знову і знову. Він багато розповів людству, повідав десятки чарівних казок свого магічного світу, в якому люди вміють любити і жити по-справжньому. Навіть на війні і під час чуми. У житті потрібно дотримуватися 13 принципів, вважав Габріель Маркес, давайте пригадаємо ці надзвичайно мудрі життєві правила письменника:
 1. Я люблю тебе не за те, хто ти, а за те, хто я, коли я з тобою. 2. Жодна людина не варта твоїх сліз, а ті, хто варті, не примушують тебе плакати. 3. Якщо хтось не любить тебе так, як тобі того хочеться, це ще не означає, що він не любить тебе всією душею. 4. Справжній друг - це той, хто тримає тебе за руку й відчуває твоє серце. 5. Найгірший спосіб сумувати за людиною - це бути з нею і розуміти, що вона ніколи не буде твоєю.  6. Ніколи не припиняй усміхатися, навіть якщо тобі сумно, - хтось може закохатися в твою усмішку.  7. Можливо, в цьому світі ти лише людина, але для когось ти - увесь світ.  8. Не витрачай часу на людину, яка не прагне провести його з тобою.  9. Можливо, Бог хоче, щоб ми зустрічали не тих людей, до того, як зустрінемо нарешті ту людину. Щоб якщо це трапиться, ми були вдячними.  10. Не плач через те, що це закінчилося. Усміхнися, бо це було.  11. Завжди знайдуться люди, які заподіють тобі біль. Потрібно продовжувати вірити людям, просто бути трошки обережніше.  12. Стань краще і зрозумій, хто ти, перш ніж зустрінеш нову людину й будеш сподіватися, що вона тебе зрозуміє.  13. Не докладай аж стільки зусиль - усе найкраще стається несподівано. 



Велич Шевченкового слова

   
 
  Є імена , що увібрали у себе живу душу народу, стали невід'ємною частиною його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім'я геніального поета Тараса Григоровича Шевченка, 204-річчя якого 9 березня буде святкувати українська спільнота.
    Тож запрошуємо вас завітати до нашої бібліотеки, ознайомитися з матеріалами книжкової виставки: "Велич Шевченкового слова " та відчути гордість від того, що маємо безцінний скарб - слово Тараса, великого Кобзаря української нації .
     Читаючи про Шевченка, знаючи його життєвий шлях і багатогранну творчість, люблячи його ми даємо поету життя вічне, збагачуючи свій духовний світ. Там , де є думка про Тараса - там линуть у світ його вірші, там пульсує його життя, там його дух, там чути його голос.
      І ... нехай світла гордість живе у ваших душах тому , що Тарас Григорович Шевченко - син українського народу! Він - наша слава, він - наша сила!




Іду з дитинства до Тараса...

   В рамках тижня української культури в бібліотеці пройшов традиційний конкурс читців поезії Тараса Григоровича Шевченка серед учнів початкових класів «Іду з дитинства до Тараса...»
    6 березня всі зібралися в бібліотеці, щоб глибше пізнати і відчути чудові неперевершені поезії Великого Кобзаря.
28 учасників показали свою майстерність у володінні словом. 
    Отже, переможцями конкурсу є: 
І місце – Черненко Рената (1 клас), Захарчук Вікторія (2 клас), Гузюк Мар’яна (3 клас), Мітлош Ілля(4 клас);
ІІ місце – Савчиц Алєсь (1 клас), Глудик Дарина (2 клас), Толочик Стефанія (3 клас), Федорець Владислав (4 клас);
ІІІ місце – Омелянчук Аліна, Рябошапка Максим (1 клас), Кожарко Максим (2 клас), Кухарська Анна (3 клас), Шрамко Олександра, Занкевич Юлія (4 клас).
    Отож, читайте і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій! Щиро дякуємо учасникам за участь, а гостям – за увагу! Миру Вам та щастя!




























четвер, 1 березня 2018 р.

Майстер-клас з виготовлення суші в бібліотеці!

     Японія- дивовижна країна, яка притягує та манить нас європейців своєю незвичною і особливою культурою. І хоча рік Японії минув, але ми продовжуємо вивчати цю екзотичну країну. 23 лютого  Мирненська бібліотека перетворилася на маленький острівок великої Японії! І все завдяки нашим постійним відвідувачам – працівникам Мирненського ліцею та дорогій і вправній господині Оксані Голиш, яка підготувала та провела майстер-клас з приготування суші, під час якого вона поділилася власними секретами, аби страва вийшла смачною і красивою.
       Під час майстер -класу присутні ознайомилися із рецептами й технологією приготування. Зокрема дізналися деякі кулінарні секрети, а саме – який вид рису вибрати і як його правильно зварити, які можуть бути інгредієнти для суші та як їх нарізати.
       Всі уважно слухали й слідкували за процесом приготування суші п’яти видів: з лососем, крабовими паличками, авокадо, з льоном, в кунжуті. Потому мали можливість особисто приготувати японську страву. Треба сказати, що правильно закрутити та нарізати роли – виявилося завданням не з легких. Та під пильним оком Оксани Сидорівни та її помічниці Катрусі Голиш це вдалося кожному.
       Під час заходу присутнім в цікавій формі Оксана Глудик, Оксана Смолій, Людмила Глудик, Вікторія Лукомська та Руслана Драганчук презентували інформацію про історію походження суші; про види сушей; про відмінність ролей, сушей і макі; про різновидність макі та що їдять та п’ють з суші. Надихала бібліотечних кулінарів японська музика, яка ніби переносила нас в дивовижний світ Японії.
      На завершення майстер-класу всі присутні могли посмакувати приготовленою стравою та поділитися отриманими враженнями.
     Велика подяка за сприяння у проведенні заходу директору Мирненського ліцею Юлії Степанюк!
      Дякуємо майстру своєї справи - Оксані Голиш, яка так цікаво і доступно подала всю техніку виготовлення за досить короткий час. Було цікаво і СМАЧНО!!!