понеділок, 22 серпня 2016 р.

Віртуальна виставка «Незалежність України – історичний вибір народу» (до Дня Незалежності України)


Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.         Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не зненависть до її ворогів. / В.Липинський











      16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України і постанову «Про День проголошення незалежності України». В пам'ять про ті події 16 липня 1991 року було уперше відзначено День Незалежності України      Але оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України.Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про День незалежності України», в якій вказано:1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України. 2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.           За грудень 1991 р. Україну визнали 68 держав, а впродовж 1992 р. – ще 64 держави.  
До Дня незалежності України в Мирненській публічно-шкільній бібліотеці  організовано книжкову виставку"Незалежність України – історичний вибір народу". Пропонуємо ознайомитися з деякими експонатами даної виставки. 

            Наш український древній рід               Такі державні заложив основи,                Що скільки буде  існувати світ,                 Нас не здолають у житті ніколи.
Сучасним читачам буде цікаво дізнатися про погляди на історію нашої країни видатних вчених, істориків, мандрівників минулого, уявити себе в ролі школярів початку XX ст., читаючи підручники того часу.





Грушевський М. Історія України, приладжена до програм вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх [Текст]/ М.Грушевський. – К.: Вид. дім «КМ Academia», 1994. – 256 с.
Книжка повністю відповідає концепції вченого, в основу якої покладено не діяння козаків і царів, а суспільно-політичний лад, культуру, етнографію, правові засади – все те, що створює долю народу.
Друкується за виданням 1920 р.

Грушевський М.С. Як жив український народ. Коротка історія України [Текст]/ М.С. Грушевський. - . Вид. 2-е. – Репринт. відтвор. вид. – К.: РОВО «Укрвузполіграф», РВЦ «Орбіта», 1991. – 112 с.
Друкується за виданням 1915 р.

Багалій Д.І. Нарис історії України: Доба натурального господарства[Текст]/ Д.І. Багалій. – К.: Час, 1994. – 288 с.; іл.. – (Серія «Україна.
Голоси історії»)
Зміст книги охоплює період первісної доби до XVIст. Дається історія народів, що населяли територію України у цей відрізок часу. Описується їх побут, вірування, соціальні відносини, громадський устрій, ведення господарства тощо. Наводяться географічні дані.
Велику увагу приділено Україні за часів татарської навали та історії Галицько-Волинської землі XIII-XVст.
Друкується за виданням 1928 р



Коваленко Г. Українська історія [Текст]/ Г.Коваленко. – К.: Велес, 1992. – 176 с. – (Іст. серія «Наше минуле»).

  У книзі висвітлюється історичне минуле українського народу з найдавніших часів до початку XXст. Події викладено з огляду на взаємовпливи давньої всесвітньої історії та історії України.
 Друкується за виданням 1912 р. 

Український фольклор, побут, звичаї та обряди, традиції українців, таємниці і загадки історії, міфи і легенди, скарби духовні та матеріальні, реліквії української державності, державні, історичні, архітектурні, народні, культурні символи України – розповідь про все це можна знайти в книгах.







Міфи України. За книгою Георгія Булашева «Український народ у своїхлегендах, релігійних поглядах та віруівннях» [Текст]/ Пер. Ю. Буряка. – К.:Довіра, 2003. – 383 с.  
«Міфи України» - це всесвіт народних вірувань, казок, притч, оповідок,переказів, унікальний посібник з народознавства. 





Воропай, О. Звичаї нашого народу : етнографічний нарис. У 2-х т. / О. Воропай. — Киів : Оберіг, 1991.  — 456 с.
Навчальний посібник – колективна праця, що містить відомості про формування й розвиток української нації, етнічну територію та етнографічне районування, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу. Для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїстів, гімназистів, абітурієнтів, викладачів та студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Історію і культуру країни творить її народ. З видатними представниками
українського народу можна ознайомитися в запропонованих книгах:

Видатні постаті в історії України (IX-XIXст.): Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети: Довід. вид. [Текст]/ В.І.Гусєв, В.П. Дрожжин, Ю.О. Калінцев, О.Г. Сокирко, В.І. Червінський. – К.: Вища школа, 2002. – 359 с.: іл

Реєнт О. П., Коляда І. А. Усі гетьмани України: Легенди. Міфи. Біографії. - Х.: Фоліо, 2007. - 416 с.

 Про життя і творчість Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Івана Франка, Лесі Українки, Іллі Рєпіна, Миколи Гоголя, Павла Скоропадського тощо -  видатних українських письменників, поетів, художників, політичних діячів  -  розповідає серія «Знамениті українці» .


Запрошуємо читачів до нашої бібліотеки!


                               Ми різні з материнської колиски,
                              Та всі ми діти щирої землі.
                              В родині вільній всі ми – українці,
                              Ми України доньки і сини.
                                    Благословенна у віках земля
                                    З хлібами щедрими під небом синім.
                                    Велично й впевнено зійшла зоря
                                    Нової України!
                              Вона в моїй душі, в серцях людей,
                              У радощах та у скрутну годину.
                              Ім’я її прекрасне і святе –
                              Повірмо в Україну!
                                   Вона добро несе в новітній світ,
                                   Довічну віру і пісню солов’їну.
                                   Тож пам’ятаймо пращурів завіт –
                                   Любити Україну!
                              Правічна і нескорена земля
                              Хлібами сходить у прийдешню днину.
                              Допоки світить праведна зоря –
                                     Шануймо Україну!



Немає коментарів:

Дописати коментар