середа, 24 лютого 2016 р.

Віртуальна виставка "Незгасне світло поетичної зорі" (145 років від дні народження української поетеси Лесі Українки)"


25 лютого Україна святкує 145-річчя від дня народження славетної української поетеси і
письменниці Лесі Українки.

   Творчість Лесі Українкивидатне явище світової культури.
  
Геній Лесі Українки розкрився перед світом насамперед у високохудожньому звучанні національної ідеї, гарячій любові до рідного краю, яка полягала в обороні прав народу до незалежною національного і державного життя.     Свої думки і свої ідеї вона зуміла ввести у високу мистецьку форму, що чарує багатством поетичних образів і музикою поетичного слова. Поетеса вийшла за межі традиційних тем. Її творчість охоплювала широке поле світових мотивів, тому стала вагомим художнім здобутком світової культури.
   Для своїх драматичних творів Леся Українка вибирає час дії на зламі епохи, коли загострюється боротьба світоглядів, виявляється різний підхід до питань моралі, суспільна думка б’ється над розв’язанням світових проблем. її увагу привертають напружені, драматичні ситуації, яскраві героїчні постаті.

 До уваги читачів в Мирненській публічно-шкільній бібліотеці представлені слідуючі видання:


                                      "Чи тільки терни на шляху знайду,

                                       Чи стріну, може, де і квіт барвистий?
                                       Чи до  мети я певної дійду,
                                       Чи  без пори скінчу той шлях тернистий, -
                                        Бажаю так скінчити я свій шлях,
                                        Як починала: з співом на устах.
                                   
                                                                                         Леся Українка

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Круглий стіл "Славетні сторінки історії: День Злуки, подвиг героїв Крут, Революція гідності та патріотизм українських солдатів під час АТО".

18 грудня учні 10-11 класів на чолі з вчителем історії Глудик Людмилою Іванівною організували і провели круглий стіл "Славетні сторінки історії: День Злуки, подвиг героїв Крут, Революція гідності та патріотизм українських солдатів під час АТО".


Лінійка-реквієм, присвячена пам’яті ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

    Вже другий рік поспіль в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Країна схиляє голови перед своїми героями. Вони не побоялися підставити себе під ворожі кулі і борються за незалежність нашої країни і до цього часу.
18 лютого у Мирненській загальноосвітній школі відбулась урочиста лінійка-реквієм, присвячена пам’яті ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.
     Розпочала скорботну зустріч вчитель історії та правознавства Глудик Л.І., яка звернулась до присутніх зі вступним словом та з
апропонувала хвилиною мовчання вшанувати пам’ять тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.
На лінійці було презентовано експозицію створену творчим колективом педагогів школи та бібліотекарем Драганчук Р.Я. «Шляхами мужності та слави», яка стала одним з підрозділів історико-краєзнавчого музею «Берегиня». Експозиція складається з чотирьох розділів: «Пам'яті героїв Небесної Сотні», «Ціна свободи АТО», «Герої нашого часу», «Волонтерський рух». Учениці 11 класу Омельяненко Альона та Кишман Ірина цікаво і доступно провели екскурсію для присутніх по даній експозиції.
     На кінець лінійки перед школярами виступила завуч по виховній роботі Мишкевич А.В., яка наголосила на необхідності нашої підтримки мужніх воїнів, які захищають нашу державу на сході України, і закликала присутніх долучатися до збору харчів та речей для наших героїв.
      Також бібліотекарем Мирненської ПШБ було організовано виставку «Герої Небесної Сотні». Всі учні та вчителі мали змогу познайомитися з героями Небесної Сотні, роздивитися фотографії, прочитати газетні публікації про ці страшні події.



Флеш- моб "Герб України - символ віри та надії"


В рамках місячника правових знань активні учні Мирненської ЗОШ організували флеш- моб "Герб України - символ віри та надії".

На захисті рідної землі

       Мирненський будинок культури спільно з Мирненською публічно-шкільною бібліотекою 13 лютого організували літературно-музичний вечір «На захисті рідної землі», який відбувся в актовій залі Мирненської загальноосвітньої школи. На свято були запрошені рідні наших односельчан, які на даний час захищають батьківщину на Сході України. 
  Головними гостями дійства були: представник Костопільського військомату лейтенант ПалійА.Д., заступник голови райдержадміністрації   О.А. та сільський голова с. Мирне Корнійчук П. В. Привітно та з почестями зустріли в стінах мирненської школи одного із бійців АТО – Стельмащука Юрія Олександровича, який відчув на собі всі жахи війни, побувавши в Опасно, Первомайську, Горлівці та в інших гарячих точках Сходу. Юрій Олександрович поділився своїми враженнями, думками й був нагороджений за відвагу, сміливість, мужність та хоробрість нагрудним знаком "Учасник АТО" .





Інформаційні перерви "Історія Збройних сил України"

В рамках місячника правових знань з метою виховання громадянина-патріота України протягом 8-12 лютого в Мирненській публічно-шкільній бібліотеці під керівництвом педагога -організатора Сенчук М.В. були інформаційні перерви "Історія Збройних сил України". Діти мали змогу коротенько дізнатися про час заснування Збройних сил України та переглянути документалні фільми про військові події на Сході України.

Виставка тематичної літератури "Закон про тебе і для тебе"

1 лютого стартував місячник правових зань в Мирнеській загальноосвітній школі. Мирненська публічно-шкільна бібліотека -філіал взяла активну участь у проведенні різноманітних заходів. Перший тиждень пройшов під гаслом: "Україна правова держава".
  Для читачів в бібліотеці було розгорнуто виставку тематичної  літератури "Закон для тебе і про тебе".