понеділок, 19 грудня 2016 р.

Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!

Одним з найулюбленіших зимових свят для дітей є день Святого Миколая і саме сьогодні Святий Миколай зі своєю свитою з найкращими привітаннями та побажаннями завітали в нашу бібліотеку.
Приємною несподіванкою для поважних гостей стала розгорнута в бібліотеці виставка-калейдоскоп "Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!".
Дорогі діти, якщо ви бажаєте більше дізнатися про Святого Миколая,
завітайте до нашої книгозбірні!

Літературна виставка, присвячена Всесвітньому дню Шекспіра

В Мирненській публічно-шкільній бібліотеці  Шекспіра люблять читати і пам'ятають про нього завжди.

PR-експозиція "English вивчати - весь світ пізнавати"

Якщо ви ще й до цих пір не знаєте, для чого вам вивчати англійську мову, тоді ця експозиція для вас!

Мої права - моє життя

З 5.12 по 9.12.2016 р. в Мирненській загальноосвітній школі проходив Всеукраїнський тиждень права. Бібліотекарем для юних правознавців було розгорнуто інформаційний куточок та книжкову виставку в бібліотеці "Мої права - моє життя".


субота, 26 листопада 2016 р.

"СТРАШНІ РОКИ МОЄЇ УКРАЇНИ". ЛІНІЙКА-РЕКВІЄМ ДО ДНЯ ПАМ"ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 років

..Ой, жалобо, вкраїнська жалобо!
Та чому ж ти не маєш кінця?!
Перехрестимо жалібно лоба.
І — до смертного знову вінця...

А. Листопад


    Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.
     25 листопада ДО ДНЯ ПАМ"ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 років в Мирненській загальноосвітній школі відбулася лінійка -реквієм. Учні 6-11 класів разом з вчителем історії Глудик Л.І. підготували і презентували всі присутнім  свої дослідження на тему  "ХРОНІКИ ГОДОДОМОРУ 1932-1933 рр." ,  створивши при цьому своєрідну кінострічку пам'яті. 

 Виставку-пам'ять "Вогонь скорботи палає в серці" підготувала  бібліотекар Драганчук Р.Я. На лінійці лунали вірші та історичні факти про жертви репресій. Вшанували всіх заглиблих хвилиною мовчання.    
  Мир і злагода — це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедію минулих років, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.











понеділок, 21 листопада 2016 р.

Презентація сайту «Революція гідності. Війна. Рівненщина»

19 жовтня  2016 року   бібліотекарем  Мирненської ПШБФ   проведено презентацію сайту «Революція гідності. Війна. Рівненщина» для  учнів та вчителів Мирненської загально-освітньої школи.




Незабутня зустріч з братами Капрановими

19 листопада 2016 року в Костопільській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги „Забудь-річка” братів Капранових за участю авторів. Завітали на це дійство разом з своїми донечками і не пошкодували...
В теплій обстановці пройшло спілкування з письменниками. Емоції, позитивний настрій – це те, що подарували нам гості.
Придбані книги з автографами авторів та фото будуть довго нагадувати про усміхнених, привітних, щирих братів Капранових.



Виставка-пам'ять "Події , що змінили долю України"

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
З нагоди Дня Гідності та Свободи Мирненською публічно-шкільною бібліотекою -філіалом  розгорнуто  виставку- пам 'ять "Події , що змінили долю України".

Вікторина знавців правил дорожнього руху "Мій друг - дорожній рух"

 В умовах постійного зростання кількості транспортних засобів безпека дітей перебуває під великою загрозою. Зрозуміло, що всі дітлахи – непосиди. Вони легко можуть почати гратися на проїзній частині дороги, перебігати її у невстановленому місці.
        Тим більше вражають випадки, коли трагедія стається через недбалість батьків, які тягнуть малих через дорогу, аби виграти хвилинку при цьому ризикують дитячим здоров’ям або навіть життям.
       В переважній більшості випадків винуватцями ДТП стають діти через свої вікові та психологічні здібності. Вони дуже збудливі, динамічні і в той же час неуважні: не вміють передбачити небезпеку, правильно оцінити відстань до автомобіля, що наближається, його швидкість і свої можливості. Допомогти дітям виробити це вміння – завдання дорослих..
З цією метою педагог-організатор Сенчук М.В. та бібліотекар Драганчук Р.Я. підготували та провели в бібліотеці вікторину знавців правил дорожнього руху «Мій друг – дорожній рух». Між собою змагалися команди «Світлофор» та «Зебра» в таких конкурсах: «Яка команда краще знає правила дорожнього руху, «Хто швидше і правильно збере світлофор», «Ігровий», «Дозволяєтьсяабо забороняється», «Загадки».

Вікторина пройшла весело і цікаво. Перемогу з невеличким відривом здобула команда «Зебра»  По завершенню вікторини діти залюбки розмальовували розфарбовки з дорожньою тематикою.




середа, 16 листопада 2016 р.

Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди

      Сьогодні в нашій книгозбірні вчитель початкових класів Глудик Оксана Петрівна спільно з бібліотекарем провели для учнів 3-го класу виховну годину на тему: "Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди". Діти залюбки переглянули відео презентацію «Безпека на дорозі» та відповідали на цікаві запитання про правила поводження дітей на дорозі. В кінці заняття діти залюбки переглянули мультфільми про правила дорожнього руху.




Відеоперегляди в бібліотеці "Будь уважним на дорозі"

     В рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху в Мирненській піблічно-шкільній бібліотеці 15 листопада протягом дня було організовано відеоперегляди "Будь уважним на дорозі".





Інформаційно-тематична виставка «Безпека дорожнього руху».

14 листопада 2016 року у Мирненській загальноосвітній школі стартував Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Бібліотекарем розгорнуто інформаційно-тематичну виставку «Безпека дорожнього руху».


Книжкова виставка "Щоб козацька слава вовік не пропала"

Козацтво – яскрава сторінка в історії України, воно відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначалося День українського козацтва. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх. Тому в часи незалежності свято Покрови почали відзначати як День українського козацтва. В Мирненській ПШБ до цього свята була приурочена книжкова виставка «Щоб козацька слава вовік не пропала». Історію українського козацтва, його боротьбу проти ворогів висвітлював розділ «Козацтво – слава України», а у розділі «Полум'я козацького серця» користувач мав змогу дізнатися про героїчні битви і походи козаків. Про козацьких ватажків, полководців і просто козаків-героїв та гетьманів Запорізької Січі, що мали великі повноваження і вели міжнародні перемовини, планували битви і переходи, дбали про розбудову держави йшлося у розділі «Не вмирає душа наша не вмирає воля». 

Учнівська конференція «Історія та трагедія Бабиного Яру»

     В цьому році минуло  75 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. З метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності в Мирненській загальноосвітній школі під керівництвом вчителя історії Глудик Людмили Іванівни була проведена учнівська конференція «Історія та трагедія Бабиного Яру». Програма конференції включала в себе такі питання: «Що таке Голокост», «Коли з’явилося єврейське питання», «Чому саме євреї», «Хронологія подій 29-30 вересня 1941 року», «Праведники народів світу».
     



 Учасники конференції мали змогу переглянути матеріали виставки-вшанування «Бабин Яр -     пам′ять на тлі історії», яку підготувала бібліотекар Мирненської публічно-шкільної бібліотеки Драганчук Руслана Ярославівна.

Бібліотека - навігатор в океані знань

До Дня бібліотек в Мирненській публічно-шкільній бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку-перегляд "Бібліотека - навігатор в океані знань".


Сценка "Про вчительку" від учнів 9 класу

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Буктрейлер на вірш М.Вінграновського "Сеньйорито акаціє, добрий вечір..."

Представлення команди "Гламур"

Представлення команди ПМШ

КВК, На уроці фізкультури

КВК, На уроці фізкультури

"Гуцульська школа" від учнів 8 класу"

понеділок, 12 вересня 2016 р.

Сьогодні мов зоря, він сяє Україні...(Бібліографічний огляд літератури присвячений життю та творчості Івана Яковича Франка)


"У пам'яті народній"
Навіки незабутні світлі імена великих
синів батьківщини, чиї серця,
таланти і помисли були спрямовані
 на служіння народові, який їх породив,
до числа таких імен, по праву
належить ім'я Івана Франка".
М.Шолохов
Крізь простір і час долинули до нас пристрасні слова Великого Каменяра, осяянні сподіваннями на те, що його важка праця в ім’я кращого майбутнього народу не пропаде даремно, буде оцінена наступними поколіннями людей. Франка не лише згадують, а й вдумливо вивчають його літературну спадщину.
Творчий доробок письменника величезний і сягає шість тисяч творів.
Іван Франко увійшов в історію літератури і науки як поет і драматург, прозаїк і літературознавець, публіцист і історик, економіст і філософ. Він прийняв естафету борців за інтереси народу і гордо ніс її впродовж всього життя.
Доля народу, його думи, мрії і боротьба за краще майбутнє є провідними темами у творчості письменника. Франкову академію пройшли всі його учасники. Леся Українка називала Івана Франка «дорогим вчителем», Марко Черемшина порівнював його з «великим астральним тілом, що гріє всю Україну, а світить далеко дальше».
Життєвий шлях Великого Каменяра - це епоха боротьби і праці. Йому довелось силою правди і світлом розуму самому відчиняти двері у широкий світ.

1.Вінок Івану Франкові: Збірник/Упоряд. А.А.Каспрук. – К.: Рад. письм., 1957. – 634 с.
    У даному збірнику вміщено  літературно-критичні твори про Івана Франка, що вийшли у ювілейний 1956 рік.

2.Гундорова Т.
     Невідомий Іван Франко / Т. Гундорова. К.: Либідь, 2006. – 360 с.: іл.
   У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводяться  розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменології письменника. Вперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка та описуються основні поняття етико-естетичного універсуму Франка, його культурні символи, маски та образи. В центрі уваги – символічна автобіографія письменника.
   Для студентів, аспірантів, викладачів, науковців та широкого кола читачів.

3.Дей О.І.  Іван Франко: життя і діяльність / О. І. Дей. - К.: Дніпро, 1981. – 355 с.
     Життя і діяльність Івана Яковича Франка в пропонованій монографії подається у нерозривному зв’язку з його творчим процесом. Автор досить докладно зупиняється на участі Каменяра в робітничому русі Галичини, розкриває його діяльність у період першої російської революції.
    В книзі використані численні документальні й архівні  матеріали, листування письменника, що зацікавить літературознавців, вчителів – словесників, студентів – філологів, широкі кола читачів.

4.Спогади про Івана Франка: Збірник / Упоряд. О.І. Дей. – К.: Дніпро, 1981. – 413 с.
    Книга спогадів про Івана Франка присвячена до 125річчя від дня народження. Багатий документальний та літературознавчий матеріал    знайомить читачів з життям та творчою діяльністю Каменяра. Збірник розрахований на широке коло читачів.

5.Степанишин Б. Всеобіймаючі очі України: Іван Франко та Олександр Довженко. – Рівне, 1994. – 146 с.
    В книзі «під одним дахом» обє′днано два літературознавчі портрети – генія української і світової літератури Івана Франка та геніального режисера і прозаїка Олександра Довженка.
    Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.

Іван Франко на сторінках періодичних видань

1. Апостол духу і праці // Шкільна бібліотека. – 2006. – № 7. – С. 9, 10.

2. Бажан О. Еволюція світогляду і творчості Івана Франка // Укр. мова та л-ра. – 2004. – № 36. – С. 5, 6.

3. Великий син коваля// Журавлик. – 2006. – №8. – С. 6.

4. Гвоздовський В. «Лиш боротись значить жить…»: національно-державницька концепція Івана Франка// Персонал плюс. – 2006. –№35. – 31 серп.- 7 вер. – С.13.

5. Книжка маловідомих творів Івана Франка // Голос України. – 2002. – 23 берез. – С. 10.

6. Мельник О. І горів, і яснів,і страждав, і трудився для свого народу [Село Нагуєвичі у наш час] // Урядовий кур’єр. – 2006. – № 66, 7 квіт. – С. 8, 9.

7. Мельник О., Ларіонов П. Дім, про який він мріяв, так і не зігрів... // Урядовий кур’єр. – 2006. – № 102, 2 черв. – С. 8, 9.

8. Погребенник Ф. Іван Франко та його бібліотека // Бібл. вісн. – 1997. – 
№ 3. – С. 23, 24.

9. Талант непідвладний рокам [до 150-річчя від дня народження] // Вічеве слово. – 2006.  – 24 серпня. – С.7.
У присутності Франка// Україна молода. – 2006. – 26 серпня. – С.14.

Окремі видання творів Івана Франка
"Величезні духовні багатства лежать
 перед нами в творах Івана Франка".
М.Тихонов

1.Франко І.Я. Борислав сміється:Повість. –  Л.:Каменяр,1975. –247с.
Франко І.Я. Борислав сміється. Захар Беркут: Повісті. / Вступ. ст. А.І. Скоця; Худ. І.М. Прислав. – Л.: Каменяр, 1990. – 352 с. – (Шк. б-ка).

2.Франко І.Я. Вибрані твори/ Упоряд.І.І.Дорошенко. –Л.:Каменяр,1986. – 308 с.:іл.. – (Шк. б-ка).

3.Франко І.Я. Вічний революціонер: Вірші та поеми: Для серед. та ст. шк. віку / Упоряд. В. Яременка; Худ. В. Лопата. – К.: Веселка, 1986. – 310 с.: іл.

4.Франко І.Я. Захар Беркут: Образ громад. життя карпатської Русі в ХІІІ віці / Худож. І. Крислач. – Л.: Каменяр, 1986. – 127 с.: іл.

5.Франко І.Я. Захар Беркут; Перехресні стежки;Оповідання:Повісті, оповідання/Передм.Т.І.Гундорової. – К.: Веселка, 2006. – 607 с. – (Шк. б-ка).

6.Франко І. Я. З вершин і низин: Поезії, поема. – К.: Веселка, 1992. –189с.:іл…- (Перша кн.генія).

7.Франко І. Я. Перехресні стежки:Повість. –К.:Дніпро,1983. –367 с.

8.Франко І.Я.Повісті. – Л.: Каменяр, 1990. – 368 с.

9.Франко І.Я. Твори/ Упоряд. І.О.Денисюк.- Л.:Каменяр, 1991. – 168 с. – (Шк. б-ка).

10.Франко І.Я. Твори в двох томах / Упоряд., підготовка текстів та приміт. М.Л. Гончарука; Вступ. ст. П.Й. Колесника. – К.: Дніпро, 1986. – Т.1: Поезія. – 622 с. Т.2: Оповідання. – 557 с.

Твори Івана Франка про дітей і для дітей
1.Франко І.Я. А в коваля серце тепле: Вірші. – К.: Веселка, 1992. – 31 с.: іл.
2.Франко І.Я. Веселі роковини: Пролог, говорений перед ювілейною виставою «Наталка Полтавка» в пам′ять столітніх відродин української народності: Вірш поема. – К.: Веселка, 1995. – 23с.: іл.
3.Франко І.Я. Грицева шкільна наука: Оповідання: Для мол. шк. віку / Мал. В. Євдокименка. – К.: Веселка, 1981. – 15 с.: іл.
4.Франко І.Я. Заєць і Ведмідь: Казка: Для дошк. віку / Мал. В. Литвиненко. – К.: Веселка, 1969. – 12 с.: іл.
5.Франко І.Я. Коли ще звірі говорили: Казки про тварин: Для мол. шк. віку / Упоряд. С.А. Крижанівського, худ. С.А. Артюшенко. – 2-е вид. – К.: Веселка, 2001. – 88 с.: іл. – (Українській дитині).
6.Франко І.Я. Кролик і ведмідь: Казка / Худож. В. Мельниченко. – К.: Веселка, 1987. – 16 с.: іл.
7.Франко І.Я. Лис Микита: Казка: Для мол. шк. віку / Худож. С.К. Артюшенко. – 3-є вид. , зі змінами. – К.: Веселка, 2004. – 131 с.: іл. – (Укр. дитині).
8.Франко І.Я. Малий Мирон: Оповідання. – Л.: Каменяр, 1978. – 60 с.
9.Франко І.Я. Осел і Лев: Казка: Для дошк. віку / Худож. В. Литвиненко. – К.: Веселка, 1990. – 16 с.: іл.
10.Фарбований Лис: Казка: Для стар. дошк. та мол. шк. віку / Худож. 
С. Артюшенко, – 3-є вид. – К.: Веселка, 1999. – 24 с.: іл. 
Веб-бібліографія


 1.Невідомий Франко: захоплення, звички [Електронний ресурс] // Галицьке слово [веб-сайт] Режим доступу: http://galslovo.if.ua/index_old.php?st=2720

 2.Відомий і невідомий Іван Франко [Електронний ресурс] //Разом. Громадське об’єднання [веб-сайт] Режим доступу: http://together.lviv.ua/index.php?id=976

3.Відомий і невідомий Франко [Електронний ресурс] //Світогляд- енерго[веб-сайт] Режим доступу: http://світогляд.kiev.ua/ru/kultura/vidomij_i_nevidomij_franko.html

4.Цікавих та маловідомих фактів про Івана Франка [Електронний ресурс] // Фотографії старого Львова [веб-сайт] Режим доступу: http://photo-lviv.in.ua/15- tsikavyh-ta-malovidomyh-faktiv-pro-ivana-franka/


Книжкова наука для дітей від І. Франка

    Іван Франко дуже любив дітей і у його літературній спадщині значне місце посідають твори для дітей і про дітей. 
    В рамках «франкіани» в бібліотеці 7 вересня  бібліотекар Драганчук Р.Я. провела для учнів 5 класу бібліотечну годину „Книжкова наука для дітей від І. Франка”
    Розпочався захід он-лайн мандрівкою "Стежками І.Франка», під час якої діти познайомились з біографією письменника, а потім переглянули буктрейлер «У світі Франкових казок», який створила бібліотекар Драганчук Р.Я. Юні читачі залюбки почитали в голос казку Івана Франка «Фарбований лис».
    На завершення діти переглянули мультфільм "Лис Микита" - перший український багатосерійний анімаційний серіал знятий після здобуття Україною Незалежності. 


 

пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Буктрейлер "У світі Франкових казок"


Виставка -персоналія "Я син народу, що вгору йде"

Блаженний муж, що серед ґвалту й гуку
Стоїть, як дуб посеред бур і грому,
На згоду з підлістю не простягає руку,
Волить зламатися, ніж поклониться злому.
Іван Франко
27 серпня  2016 року світова громадськість відзначає 160-і роковини від дня народження Івана Франка.
Іван Якович Франко увійшов в історію української і світової літератури як геніальний письменник і визначний діяч визвольного руху. Своєю творчістю і багатогранною літературною і громадською діяльністю він створив цілу епоху в історії української культури і літератури. Франко був не тільки письменником, а великим ученим і публіцистом, белетристом і драматургом, критиком, літературознавцем, фольклористом, істориком, економістом,публіцистом і громадським діячем. Важко взагалі вказати ділянку, в якій би не виявилась творча енергія цього невтомного просвітителя, що жадібно вбирав у себе знання і намагався передати їх своєму На відзначення дювілею нашого великого каменяра в бібліотеці експоновано книжкову виставку-персоналію 
"Я син народу, що вгору йде"
Увазі відвідувачів  представлено рубрики:  "Слова Франкові йдуть крізь терни літ, ""Франко - дітям", "Його життя вогонь і боротьба. "Матеріали
 книжкової виставки свідчать, наскільки продуктивним є процес наукового осмислення феномена Івана Франка через висвітлення його життєвого і творчого шляху, інтерпретацію сюжетів і образів його книг.

.